Blog

Unity Reskin Nedir ? Unity Mobil Oyun Yap

Mobil Oyun Hizmetleri - Unity Reskin Nedir ? Unity Mobil Oyun Yap

Reskin nedir? Nasıl oldu?


Günümüzde hemen hemen herkes bir şekilde oyun oynuyor. Kimimiz cep telefonunda, kimimiz bilgisayarda, kimimiz diğer konsollarda oyun oynuyoruz. Mobil oyunlar son zamanlarda çok popüler. Mobil oyunların popülaritesi, yaşlıların telefonlarında oyun oynamalarında önemli bir rol oynamaktadır. Elbette bu mobil oyunları da yapan bir motor var. Reskin nedir?
Yazılımcıların da bu alanda kendini geliştirerek çok para kazandığını söyleyebiliriz. Bu mobil oyunları yapan motorlardan biri de Unity.

RESKİN NEDİR?Mobil Oyun Hizmetleri - Unity Reskin Nedir ? Unity Mobil Oyun Yap

Unity ile oyun oluşturan kişiler, bu oyunları dosyalarıyla birlikte veya kaynak dosyaları olmadan satabilirler. Yani oyunu hazırlayıp size teslim ediyorlar. Bu oyunu satın alan kişiler aynı zamanda App Store ve Google Play Store’larda da tanıtıyor ve öne çıkarıyor. Ya bir oyunun birden fazla olduğunu düşünüyorsanız? İşte burada Reskin devreye giriyor.
Reskin’i adından da anlaşılacağı gibi yeni bir görünümle çevirebiliriz. Oyunu satın alan satıcı Reskin ile oyuna yeni grafikler ekleyerek oyunun görünümünü değiştirebilir. Başka bir deyişle, Reskin bir oyunu yeniden düzenleme yeteneği sunar.
Yeni grafiklere sahip aynı oyun, aslında farklı bir oyun gibi görünüyor. Yani diğer rakiplerinden daha da yukarılara tırmanma şansına sahiptir. Grafikleriniz ne kadar iyi olursa, bu oyundan o kadar çok kullanıcı etkilenecek ve oyunu oynamaya başlayacaktır.

RESKİN İLE NELERİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

Satın alınan oyunu tamamen değiştirmek gerekli değildir. Bu, oyunu satın alan kişinin yaratıcılığına ve yeteneklerine bağlıdır. Elbette değiştirilmesi gereken şeyler var: Oyuna yeni bir hava katan şeyleri değiştirmek gerekiyor, örneğin: B. Arka planlar, büyük grafikler.
Reskin, oyun adı, arka plan, büyük resimler, logo, oyun açılışı ve oyun menüsü gibi önemli şeyleri değiştirmenize olanak tanır.
Reskin fiyatları projeye göre değişiklik gösterebilir.
Reskin’in faydaları nelerdir?
Logo ile daha da ilginç olabilir.
Oyundaki açılışları, logoyu, müziği veya animasyonları değiştirebilir.
Oyun kartları birçok işlevi alır ve değiştirir. unity reskin

Kısacası Reskin, bir oyunun veya uygulamanın yeniden tasarımıdır. Bu, ürünü tamamen değiştirmek veya sadece logoyu değiştirmek anlamına gelmez. Hizmet Veren Reskin; Logo, açılış ekranı, oyunun/uygulamanın adı, oyun içindeki menü tasarımı ve oyundaki ana nesnelerin farklılaşması önemli.

Yukarıda da söylediğimiz gibi Unity oyun motoru kullanılarak yapılmıştır. Bir oyun üreticisi bu oyunları kaynak dosyaları olmadan başkalarına satabilir. Yani oyun yapımcıları oyunu hazırlayıp size teslim ediyor diyebiliriz. Reskin adından da anlaşılacağı gibi ona yeni bir görünüm kazandırmak demektir. Bir oyunun görünümünü değiştirme ve onu başka bir oyunmuş gibi yeniden yaratma işine reskin denir. Oyunu satın alanlar Reskin sayesinde oyuna yeni grafikler ekleyerek oyunun görüntüsünü değiştirebiliyor. Başka bir deyişle, yeniden ciltleme, bir oyunun görünümünü yeniden düzenleme veya değiştirme işlemidir. Aynı kodlarla başka bir oyun yapıyorlar. Ayrıca satabilir ve para kazanabilirsiniz. . Grafikleriniz ne kadar iyi olursa bu oyundan o kadar çok kullanıcı etkilenecek ve oyunu oynamaya başlayacaktır.Satın alınan bir oyunu tamamen değiştirmeye gerek yoktur. Oyunu satın alanların yaratıcılığına ve imkanlarına kalmış. Burada kesinlikle değiştirilmesi gereken şeyler var. Bunlar: Oyuna yeni bir görünüm kazandıran şeyleri değiştirmek gerekiyor, örneğin: B. Arka planlar, büyük grafikler.

Neden uygulama kurtarmayı düşünmelisiniz?

Sıfırdan tamamen yeni bir uygulama oluşturmamayı seçmenin muazzam faydaları vardır. Uygulamaları yeniden kaplama kararının arkasındaki 3 ana hedef:

Uygulamaları geri yüklemek para tasarrufu sağlar
Uygulamaları yeniden kaplamak daha az zaman alır
İşletmeler bir uygulamayı daha az çabayla yeniden tasarlayabilir
Bir uygulamayı geri yüklemek, kuruluşlara zaman ve kaynak kazandırabilecek stratejik bir yaklaşımdır.

1. Yeniden kaplama paradan tasarruf sağlar

Hazır kaynak kodu satın almak, geliştirmekten daha ucuzdur.

Farklı bütçelere ve fiyat noktalarına sahip şirketler, yeniden kaplama ile aşağıdakilerden tasarruf edebilir:

Sıfırdan bir mobil uygulama geliştirmek, 20.000 ila 60.000 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir. 2.000 dolarlık bir yeniden kaplamanız varsa, sıfırdan oluşturulmuş bir uygulamanın maliyeti için en az 10 yeniden kaplama yapabilirsiniz.

Diğer bir fayda ise, yeni kapsanan uygulamalar aracılığıyla farklı kitleleri hedefleyerek gelir elde etmektir; bu, farklı bir kitle için tamamen yeni bir uygulama oluşturmaya kıyasla para tasarrufu sağlar.

2. Uygulama görünümleri zamandan tasarruf sağlar

Sıfırdan kod üzerinde çalışmadığınız için uygulamayı oluşturma süresi de önemli ölçüde azalır.

Uygulama geliştirme şirketleri, bir uygulamayı sıfırdan oluşturmanın ortalama 3-9 ay sürdüğünü tahmin ediyor. Yüzey yenileme daha az kaynak gerektirir, bu nedenle yüzey yenilemeyi seçenler için geliştirme süresi bu ortalamanın oldukça altındadır.

Aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlere bağlı olduğundan, bir yeniden kaplama uygulaması geliştirmek için sabit bir zaman çerçevesi yoktur:

Uygulama konsepti
Satın alınan kodun kalitesi
Grafik öğelerinin sayısı.
Ama bu sefer sıfırdan bir proje geliştirmekten çok daha az.

Karmaşık geliştirme projelerinin daha uzun sürdüğünü unutmayın.

3. Yeniden ciltleme işçilikten tasarruf sağlar

6 adımda uygulamanın yeniden görünümüMobil Oyun Hizmetleri - Unity Reskin Nedir ? Unity Mobil Oyun Yap
Uygulama yenilemeye başladığınızda kontrol listesi olarak kullanabileceğiniz yüzey yenileme sürecini 6 adıma böldüm. Zamandan, paradan ve emekten tasarruf etmek için bir uygulamanın dış görünümünü değiştirmeye yönelik 6 adım:

Geliştirme araçlarını kullanın
kaynak kodunu bul
App Store’daki araştırma eğilimleri
yeniden kaplamaya başla
Geliştirici ve reklam hesapları oluşturun
Uygulamanızı pazarlayın

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir