Blog

Mobil Oyunlar Hakkında

Mobil Oyunlar Hakkında
Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte bireylerin en vazgeçilmez araçlarında biri haline gelen telefonlar, birçok konuda kolaylık sunmaktadır. Sağladığı kolaylıkların yanı sıra aynı zamanda mobil oyunlar hakkında ortaya çıkan gelişmelerle de eğlenceli zaman geçirme, oyunlar üzerinden para kazanma gibi birçok fırsatı da sunmaktadır. Günümüzde mobil oyunlar üzerinden para kazanmak:
Mobil oyun içerisine konulan banner reklamlar,
Video reklamları,
Ücretsiz oyun, oyun içi satın alma,
Abone olma, tam versiyon satışı gibi birçok yöntem ile mobil oyunlar üzerinden para kazanmak da oldukça kolay bir hale gelmektedir.
Özellikle ücretsiz olarak satılan mobil oyunlar hakkında birçok oyuncu kolay erişim sağlamanın yanı sıra, oyun içi satın alım yapması, reklamları izlemesi ve benzeri durumlarda, oyun geliştiricilerine para kazandırmaktadır. Bu sayede hem oyun oynayan hem de oyun geliştirenler mobil oyunlar üzerinden eğlenceli vakit geçirebildiği gibi para da kazanabilmektedir.
Mobil Oyun Geliştirmek
Mobil oyun geliştirmek isteyenler için öğrenilmesi gereken ilk araçlardan biri de kodlamadır. Günümüz dijitalleşen dünyada birçok birey kendi kendine de bir kodlama dilini kolaylıkla öğrenebilmektedir. Oyun geliştiricilerinin bilmesi gereken bir diğer araç ise oyununun konusu, bölüm tasarımı, dil desteği ve diğer konulardır. Sonrasında geliştirilen oyun ister Playstore ister Appstore da paylaşılarak oyuncuların erişimine sunulmaktadır.
İlgili oyunun uygulama dükkanlarında yerini almasından sonra binlerce oyuncu tarafından indirilebilmekte ve oynanabilmektedir. Özellikle ücretsiz olması durumunda, geliştiriciler oyun içi satın alma ve reklamlarla geliştirdikleri oyundan yüksek fiyatlar kazanmanız mümkün olmaktadır. Oyuncular da hem bu ücretsiz oyunun keyfini sürerken hem de kendi oyunları için oynadıkları bu oyunlardan ilham alarak mobil oyunlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmaları da mümkün olmaktadır. Oyun sitelerinde hem oyuncular hem de geliştiriciler için daha fazla bilgiye erişilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir