Blog

Mobil Oyun Sahibi Olma

Mobil Oyun Hizmetleri - Mobil Oyun Sahibi Olma

Mobil Oyun Sahibi Olma


Günümüzde çok kazandıran meslek gruplarından bir tanesi de teknolojik girişimcilik. Yani insanların ilgi alanlarına göre, teknolojik alanda verilebilecek ürün ya da hizmetler. Mobil oyun sahibi olma da bu işlerin basında geliyor. Aslında Google Store’dan indirdiğimiz ve oynadığımız oyunlar, sahiplerine her indirme için para kazandırıyor.
Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesi ile birlikte mobil oyunlara olan ilgi de arttı. Hemen her gün yeni bir mobil oyun ile karşılaşmak mümkün. Bu konuyla ilgilenenler ise mobil oyun sahibi olma konusunda bilgi edinmek istiyor. İşte merak edilen detaylar.
Mobil Oyun Sahibi Olma Masraflarımobil oyun sahibi olma

Her üründe olduğu gibi mobil oyun sahibi olma aşamasında da katlanılması gereken bazı masraflar bulunuyor. Öncelikle mobil oyunun oluşturulabilmesi için:

Yazılımcı,
Işıklandırma uzmanı,
Grafikçi,
Müzisyen,
Senarist,

İhtiyacınız bulunuyor. Online mobil oyun platformlarında bu kişilere kolayca rastlayabilirsiniz. Ayrıca oyun ve grafik motoru gibi ihtiyaçlarınız da olacaktır. Oyununuzu indirip oynayacak oyuncular için ise mobil uygulamanızın Moture Caption özelliğinin bulunması gerekir. Dolayısıyla mobil oyun sahibi olma aşamasında masraf boyutunun tıklama ile hızlı bir şekilde karşılanabiliyor olması önemlidir.

Mobil Oyun Nasıl Yüklenir?

Mobil oyununuz oluşturulduktan sonra sıra bu oyunu Google Play’e yüklemeye geliyor ki masraf kalemlerinde biri de bu noktada karşımıza çıkıyor. Çünkü Google Play, oyununuz her indirilmek için tıklandığında sizden komisyon bedeli tahsil ediyor. Ayrıca geliştirici hesap için de ödemeniz gereken küçük bir meblağ bulunuyor.
Oyununuzu Google yüklemek için öncelikle Google Play Developer uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Ardından 25 USD gibi bir rakama geliştirici hesap satın almanız gerekmektedir. Bu hesabın Google tarafından onaylanması gerekiyor. Onaylanmasının ardından oluşturduğunuz bu mobil oyunu sisteme yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir