Blog

Mobil Oyun Yaptırma – Google Play

mobil oyun yaptır

Mobil Oyun Yaptırma

Günümüzde yüzbinlerce kişi telefonuna indirdiği mobil oyunlar ile vakit geçiriyor. Hatta bu oyunlar, çocuklar da dahil olmak üzere hemen her yaş grubuna da hitap ediyor. Android ve IOS işlemci telefonlara indirilen bu oyunlar üzerinden para kazanmak mümkün. Mobil Oyun Yaptırma işlemi ile oluşturacağınız mobil oyun, indirildikçe kazanç sağlıyor. Üstelik bu oyunların artık tablet üzerinde oynanıyor olması da müthiş bir fırsat oluşturuyor.

Hem Google, hem de Apple gibi firmalar, her gün yüzbinlerce oyun severi bu mobil oyunlarda buluşturuyor. Ancak tabi oyun yatırma için bazı kıstaslar karşımıza çıkıyor. Örneğin mobil oyun yaptırma işlemi için mutlaka javaandroid uygulamasının biliniyor olması şarttır. Çünkü ancak bu uygulama üzerinden mobil cihazlar için oyun yapılabiliyor. Bunun dışında unityyazılımı ile de android oyun yapmak mümkündür. Zaten bu yazılım, Googleüzerinden mobil oyun açarken de çokça karşımıza çıkıyor.
mobil oyun yaptır
Adım Adım Mobil Oyun Yapma

Mobil Oyun Yapma için ise gerekli olanlar şöyledir;
Öncelikle bir yazılımcıya ihtiyaç bulunuyor. Bu kişinin de JavaScript filine hakim olması gerekiyor,
Oyun müziğinin hazırlanması gerekiyor ki bunu sizler de basit bir uygulama ile yapabilirsiniz,
Oyun senaryosunu hazırlayacak bir uzman,
Işıklandırma konusunda bir uzman,
Grafik ve oyun motoru,
Motion Capture,

Tabi tüm bunların yanı sıra, oluşturacağınız mobil oyun için bir bütçenin de belirlenmesi gerekiyor. Bu bütçeye senarist, yazılımcı ve ışıklandırma ekibi giderlerini de dahil edebilir ve net karınızı daha optimal hesaplayabilirsiniz. Ayrıca hazırlayacağınız mobil oyun için Google da bir indirme masrafı alıyor.
Oluşturduğunuz oyunu sisteme yüklemek için Developer sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Bu giriş içi edineceğiniz hesaba üyelik için yaklaşık 25 USD ödemeniz gerekecektir.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir