Blog

5 Adımda Mobil Oyunlardan Kazanç

Mobil Oyun Hizmetleri - 5 Adımda Mobil Oyunlardan Kazanç

Mobil oyunlardan kazanç ve uygulamalardan kazanç elde etmek için hazırlanan yazı dizisi. Dikkatli okumanızda fayda vardır.
Mobil Reklamlar: Oyun Uygulamalarından Para Kazanmanın Anahtarı Mobil oyununuzdan para kazanmanın en iyi yolunun ne olduğunu mu merak ediyorsunuz? Uygulama içi reklamcılıkla para kazanmak, kullanıcılar oyununuzu ücretsiz oynarken sizin de gelir elde etmenize olanak tanır. Geliştiricilerin reklam sunarak neden para kazandığını öğrenmek ve mobil oyununuzda reklamcılık için en iyi uygulamaları keşfetmek için okumaya devam edin.

Geliştiriciler neden oyunlarından mobil reklamlar aracılığıyla para kazanmayı tercih ediyor?

Mobil Oyunlardan Kazanç
Kullanıcılar oyunların ücretsiz olmasını bekliyor
Geliştiriciler geçmişten günümüze çeşitli oyun içi para kazanma stratejileri kullanmıştır, örneğin: B. Abonelik ve Uygulama İçi Satın Alma (IISA) modelleri. IISA, kullanıcıların oyun performanslarını artırmaya yönelik özellikler için ödeme yapmalarına olanak tanır. Ancak çoğu durumda, herhangi bir ayda mobil uygulama kullanıcılarının yalnızca küçük bir yüzdesi uygulamalara harcama yapar. Bu nedenle, birçok geliştirici yeni gelir akışlarının önünü açmak için mobil reklamcılığa yöneliyor.

Mobil oyun tanıtımı herkes için kazançlı olabilir

Tüm kullanıcılar mobil oyunlar veya uygulama içi satın alma işlemleri için ödeme yapmadığı veya ödeyemediği için reklamcılık, uygulamalardan para kazanmanın en popüler yolu haline geldi. Mobil uygulama tanıtımı tüm taraflar (geliştiriciler, kullanıcılar ve reklamverenler) için kârlıdır. Bu, geliştiricilerin sevdikleri içeriği üretmeye devam etmek için ihtiyaç duydukları geliri elde etmelerini sağlar. Kullanıcılar en sevdikleri oyunları ücretsiz olarak oynayabilir, bu da katılım ve elde tutma oranlarını artırır. Reklamverenler ayrıca hedeflenmiş ve alakalı reklamlarla yeni kullanıcıları çekme fırsatına sahiptir.

Mobil oyun reklamcılığı, diğer para kazanma modelleriyle birlikte kullanılabilir

Uygulama içi reklamcılık, IISA gibi diğer gelir akışlarıyla birlikte kullanılabilen ve ücretsiz bir kullanıcı deneyimi sunan oldukça esnek bir modeldir. Giderek daha fazla geliştirici, reklamcılığın gelir tüketmeden IISA ile kullanılabileceğini fark ediyor. Geliştiriciler, ödüllü reklamların kullanıcılara satın alınabilecek uygulama içi öğelerin bir önizlemesini sunabileceğini ve bazen daha fazla ödeme yapmayan kullanıcıyı bağışçılara dönüştürebileceğini keşfediyor. Aslında, sözde “karma para kazanma” kullanımı geçen yıl %50’den fazla arttı.1 Sizin gibi bir geliştiricinin oyundan para kazanma stratejisine uygulama içi reklamları nasıl eklemeye karar verdiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Avid.ly: Uygulama içi satın almalar ve mobil reklamcılıkla bir başarı öyküsümobil oyunlardan kazanç

Çinli geliştirici Avid.ly, ödeme yapmayan oyunculardan para kazanmanın bir yolunu bularak gelirini artırmak istedi. 50’den fazla mobil oyunda günlük 2 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan ve kullanıcılarının yalnızca küçük bir bölümünün uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştiren Avid.ly, uygulama içi reklamcılığın yeni bir gelir akışı sunduğunu keşfetti. Şirket, çeşitli uygulamalarında statik geçiş reklamları ve banner reklamlar sağlamak için ilk olarak AdMob ile çalışmaya başladı. Ayrıca, reklam yoluyla gelir elde ederken IISA kazançlarını korumasını sağlayacak bir strateji geliştirdi.

AdMob, 2016 yazında ödüllü reklamları kullanıma sunduktan sonra, Avid.ly bir sonraki adımı atmaya karar verdi ve bazı mobil oyunlarına ödüllü reklamlar ekledi. Avid.ly başlangıçta ödüllü reklamların IISA kazançlarını tüketeceğinden korksa da sonuçlar tam tersi oldu. Şirket, mobil oyunlarından biri için kullanıcı başına ortalama gelirde %40, uygulama içi satın alma gelirinde %18 ve oturum süresinde %20 artış elde etti. Sonuç olarak, Avid.ly artık mobil oyun portföyünde ödüllü reklamlar uyguluyor.

Oyununuz için doğru reklam biçimini kullanmaya yönelik en iyi uygulamalar

Mobil reklamları kendi oyunlarınızda uygulamaya hazır mısınız? AdMob, oyununuza harika bir reklam deneyimi sunmak için çok çeşitli esnek, müdahaleci olmayan ve güçlü reklam biçimleri sunar.

Banner reklamların uygulanması kolaydır ve mobil reklamcılığı başlatmak için harika bir seçenektir. Geçiş reklamları, kullanıcılara tam ekran deneyimi sunar. Ödüllü Reklamlar, oyun içi ödüller şeklinde katma değeri olan kullanıcılar için son derece ilgi çekici bir deneyim sunar. Son olarak, reklamlarınızın görünümünü oyun içi içeriğinize uyacak şekilde özelleştirmek istiyorsanız, yerel reklamlar sizin için çözüm olabilir. Hangi formatı seçerseniz seçin, seçiminiz oyun deneyimini etkileyecektir. AdMob, farklı reklam biçimlerini test etmek ve kullanıcılarınıza sunulduğunda performanslarını analiz etmek için çeşitli kaynaklar sunar. Uygulamalarınız için hangi biçimin en iyi sonucu verdiğini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir