Blog

Güvenilir Oyun Oluşturmak Mobil Oyun Yaptırırken

Mobil Oyun Hizmetleri - Güvenilir Oyun Oluşturmak Mobil Oyun Yaptırırken

Neden işe yarar?

Kullanıcıların güvenini kazanmak Google Play’in başarısının anahtarıdır. Kullanıcıların indirdikleri mobil oyunları rahatsız edici veya zararlı öğeler içermemeli, kullanıcı verilerini uygunsuz bir şekilde işlememeli veya beklenmedik davranışlar sergilememelidir. Google Play politikalarını ve yönergelerini izleyerek kullanıcıların Google Play’e duydukları güveni pekiştiren uygulamalar geliştirmiş olursunuz.

İpuçları

  • Politika Merkezi’ne göz atın. Uygulamanızın politikaları ihlal edip etmediğinden emin olmadığınız durumlarda Politika Merkezi‘ne göz atmanız önerilir.
  • Uygulamanızı düzgün bir şekilde tanımlayın. Uygulama açıklamanızın her çevirisinin meta veri politikasına uygun olması gerekir. Bu nedenle, meta veri politikasını ihlal etmemek için uygulamanızın açıklamasını dikkatlice hazırlayın.
  • Telif hakkına sahip olduğunuz resimleri kullanın. Uygulamanızın simgesi ve Mağaza Girişinizde yer alan tüm grafik öğeler, yalnızca telif hakkına sahip olduğunuz görüntülerden oluşmalıdır. Başkalarının mülkiyetindeki öğeleri kullanmak için izin aldıysanız, bu formu kullanarak uygulama inceleme ekibini bilgilendirebilirsiniz. Mağaza Girişinizde kullanılan tüm metin ve görüntülerin tüm yaş grupları için uygun olduğundan emin olun.
  • Uygulamanızı doğru şekilde derecelendirin. İçerik derecelendirme anketini cevaplarken, doğru bir derecelendirme elde etmeniz açısından doğru cevaplar vermeniz önemlidir.
  • Kullanıcı verilerini dikkatli şekilde işleyin. Kullanıcı verileri kullanıcı tarafından sağlanan, kullanıcı hakkında veya kullanıcının uygulama ya da cihaz kullanımıyla ilgili olarak toplanan bilgileri içerebilir. Uygulamanız kişisel veya hassas kullanıcı verileri topluyorsa, bu verileri güvenli bir şekilde işleyin ve hem Mağaza Girişinizde hem de uygulamanızda bir gizlilik politikasına yer verin.
  • Uygulamanızdaki reklamların politikayla uyumlu olduğundan emin olun. Kullanımı engelleyen veya aldatıcı reklamlar göstermek politikaya aykırıdır. Sistem bildirimleri gibi görünen, kapatılamayan veya kullanıcı uygulamayı kapattıktan sonra ortaya çıkan reklamlar bu kapsamda değerlendirilir. Reklam içeriği yetişkinlere yönelik görseller, şiddet veya kısıtlı içerik politikasını ihlal edecek herhangi bir öğe barındırmamalıdır. Filtreleme seçeneklerini, reklam sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.
  • Kısıtlı içerik politikasını unutmayın. Uygulamanızın ve Mağaza Girişinizin yetişkinlere yönelik içerik, şiddet veya uyuşturucu gibi kısıtlı içerik barındırmadığını onaylayın. Uygulamanızdaki herhangi bir içerik kullanıcılar tarafından oluşturulduysa politikaya uygun bir uygulama deneyimi sağlamak için ek önlemler alın. Daha fazla bilgi almak için kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik politikasına göz atın.
  • E-posta tercihlerinizi güncelleyin. Developer Console’unuzdaki hesap ayrıntıları sayfasında yer alan e-posta adresinizi güncellediğinizden emin olun. Politikayla ilgili sorun olması halinde size bu e-posta adresi üzerinden ulaşırız.
  • İnceleme sırasında bulunan politika sorunlarını düzeltin. Uygulamanızın politikaya uygunluğunu kontrol etmiş olsanız bile uygulamanız incelemeden sonra reddedilebilir veya askıya alınabilir. Bununla birlikte, size gönderilen “Google Play’den Bildirim” konulu e-postada yer alan adımları uygulayarak birçok ihlali düzeltebilirsiniz.
  • Destek için bizimle iletişim kurun. Bir politika ihlali konusunda farklı fikirdeyseniz veya politikayla ilgili sorununuzu çözmek için yardıma ihtiyacınız varsa politika destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.KAYNAK : 

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir