Blog

Günde 50 Bin Dolar Kazanan Basit Mobil Oyun

Mobil Oyun Hizmetleri - Günde 50 Bin Dolar Kazanan Basit Mobil Oyun

Bir oyun projesi var aklımda hiç reklam yapmadan günde 50 bin dolar kazanacak hem de uygulama içi satın alma olmadan. Yatırımcısından, arkadaşına kadar hemen hemen herkesin hadi canım diyeceği cümle şu an gerçekleşmiş durumda Mobil Oyun Hizmetleri - Günde 50 Bin Dolar Kazanan Basit Mobil Oyun

Mobil oyunların yazılıma belki de oyun içi satın alma modellerine aylar harcayarak ürün meydana getirdikleri noktada Nguyen sadece bir kaç gece kodlamayla uygulamayı meydana getirdiğini belirtiyor. Sadece App Store’da 50 milyon indirmeye ulaşan ve 50 bine yakın yorum alan Flappy Bird, bu rakamlarla Gmail uygulamasını geçmiş durumda.

Nguyen oyunun bu kadar popüler olmasındaki etkenlerin başında oyunu öğrenmenin kolaylığı olarak belirtiyor ama bunun en iyi puanın elde edilmesi içn yeterli olmadığına değiniyor. Oyun 5 temel fonskiyon üzerine kurulu olmasına ve dışarıdan bakıldığında çok kolay görünüyor olmasına rağmen kendi içerisinde barındırdığı zorluk kullanıcıyı oyuna bağlıyor.

Arkadaşından can isteme gibi özelliklerin bulunmadığı oyun aslında kullanıcıya geçmişteki oyunları hatırlatıyor. Bundan sonra bu modelde çıkacak oyunlar başarılı olur mu sorusu bilinmez ama viralle kazanmayı düşünenler için Matrix’ten alıntı yapalım: Free your mind!

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir