Blog

Mobil Oyunlara Eklenecek 5 Reklam Türü

Mobil Oyun Hizmetleri - Mobil Oyunlara Eklenecek 5 Reklam Türü

Mobil Oyunlara Eklenecek 5 Reklam Türü ile bu yazımızda gelirlerinizi yukarıya taşımanıza yardımcı olacak bilgileri sizler için derledik.
Banner reklamlarla sessiz bir reklam deneyimi sağlayın ve gösterim hacmini artırın
Reklam banner’ı nedir? Banner reklamlar, ekranın üstündeki veya altındaki boş alana sabitlenebilen veya başlık veya seviye sonu ekranlarına yerleştirilebilen dikdörtgen reklamlardır. Reklam banner’ları metin, resim veya video formatında gösterilebilir.

Banner reklamları ne zaman kullanmalısınız? Reklam banner’larının uygulanması son derece kolaydır. Ekranın bir bölümünü reklam için ayırmak genellikle kolay olduğundan, basit tek ekranlı oyunlar için iyidirler. Banner reklamlar, kullanıcı oyunu oynarken deneyimi kesintiye uğratmadan reklam gösterimini en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır. Banner reklam alanları, geçmiş verilerden hesaplanan optimize edilmiş bir oranda otomatik olarak güncellenir ve kullanıcının oyun deneyimini tamamlayan yeni ve ilgi çekici reklamlar sunar. AdMob ayrıca banner boyutunu farklı cihazlara uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayan bir “Akıllı Banner” seçeneğine de sahiptir. Akıllı afişler ekranın tüm genişliğini kaplar ve ekran yüksekliğiyle orantılı bir yükseklik kullanır. Bu, herhangi bir ek çaba harcamadan farklı cihaz boyutlarında ve yönlerde reklam göstermeyi kolaylaştırır.

Banner reklamları kullanmak için en iyi uygulamalar:

Reklam afişleri, uygulama ekranının üstüne veya altına yerleştirilebilir ve oyun içeriğinden açıkça ayırt edilebilir olmalıdır. Bir yol, ekranı etkileşimli öğelerden ayırmaktır. Örneğin, reklam banner’ının yanına bir çerçeve yerleştirebilirsiniz.
Afiş üste veya alta sabitlenmişse, AdMob’un afişi ekran boyutuna sığacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırmasını sağlamak için Akıllı Afiş özelliğini kullanın. Bu şekilde banner’larınızın farklı cihazlarda (akıllı telefon, tablet vb.) ve yönlerde (dikey ve yatay) harika bir deneyim sunmasını sağlayabilirsiniz.Mobil Oyun Hizmetleri - Mobil Oyunlara Eklenecek 5 Reklam Türü
Akıllı banner’ları kullanmak istemiyorsanız ve banner reklamı manuel olarak yeniden boyutlandırmayı tercih ediyorsanız, en iyi performansı sunan boyutu seçmeniz önemlidir. Tipik olarak, sabit bir görüntülü reklam alanı için 320 x 50 afiş en iyi seçimdir. Tabletler gibi daha büyük cihazlar için 728×90 kullanabilirsiniz.
Alanınız kısıtlıysa, başlık veya açılış ekranlarına büyük afişler yerleştirmek iyi bir fikirdir. Bu yerleşimler için 300×250 banner’lar, büyük banner’lar için en iyi performansı sağlar.
Son olarak, AdMob’un geçmiş performansa göre en iyi sıklığı seçmesini ve sizin için geliri en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için Optimize Edilmiş Yenileme Hızı özelliğini kullanın.
Etkileşimli geçiş reklamlarıyla mobil oyuncuların ilgisini çekin
Geçiş reklamı nedir? Geçiş reklamları tam ekran yer paylaşımlarıdır. AdMob, etkileşimli reklam öğeleri ve video reklamlar da dahil olmak üzere her türden ilgi çekici geçiş reklamı biçimi sunar. Geçiş reklamları, kullanıcının tercihine göre kolayca devre dışı bırakılabilir.

Geçiş reklamlarını ne zaman kullanmalısınız? Geçiş reklamlarının uygulanması kolaydır ve tam ekran modunda görüntülendiğinden oyun içeriğinin düzenini etkilemez. Kullanıcılar duraklarken reklamı gösterebildiğinizden, oyun döngüleri arasında doğal geçiş noktaları olan oyunlar için idealdirler. Geçiş reklamları genellikle banner reklamlardan daha az gösterim sağlasa da, bu reklam biçiminin çok daha yüksek bin gösterim başına maliyeti (BGBM), genel reklam gelirini önemli ölçüde artırır.

Geçiş reklamlarını kullanmak için en iyi uygulamalar:

Oyununuzun akışını izleyin. Geçiş reklamları elbette bir oyunun farklı seviyeleri veya aşamaları arasına eklenebilir.
Reklam içeriğinin zamanında önbelleğe alındığından ve kullanıcı geçiş noktasına ulaştığında görüntülenmeye hazır olduğundan emin olmak için geçiş reklamlarınızı önceden yükleyin.
Reklamların kullanıcınızı rahatsız etmemesini sağlamak için geçiş reklamlarının nereye yerleştirileceğini belirlerken kendinizi kullanıcının yerine koyun. Örneğin, geçiş reklamlarını bir seviyenin başlangıcı gibi kullanıcı merkezli noktalarda göstermeyin. Kullanıcılar oyun oynamaya çalışırken beklenmedik bir reklam gördüğünde sinirlenebilirler.
Kullanıcılarınızı çok fazla reklamla boğmamaya dikkat edin. Bir kullanıcının belirli bir süre içinde gördüğü geçiş reklamlarının sayısını sınırlamak için AdMob’un sıklık sınırı özelliğini kullanabilirsiniz. Doğru frekans sınırını bulmak için uygun bir strateji, düşükten başlamak ve oyununuz için en iyi sesi bulmak için frekansı dikkatli bir şekilde artırmaktır. Bu, kullanıcı tutma sürenizi olumsuz etkilemeden reklamlarınızı yayınlamanıza olanak tanır.
Yerel reklamlarla sorunsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturun
Yerel reklamcılık nedir? Yerel reklamlar, oyunun görsel tasarımına, düzenine ve içeriğine uyacak şekilde özelleştirilebilir. Yerel reklamlar genellikle bir ana resim veya video öğesinden ve kampanya öyküsüyle uyumlu metinden oluşur.

Yerel reklamları ne zaman kullanmalısınız? Bu reklam biçimi, uygulamanın görünümüne ve stiline uyum sağlayarak kullanıcı kaybını azaltır ve uzun vadeli değeri artırır. Yerel reklamlar, göz alıcı bir reklam düzeni elde etmek için onları özelleştirmek için gerekli adımları atmaya hazır olduğunuz sürece çoğu uygulama için uygundur.

Yerel reklamları kullanmak için en iyi uygulamalar:

İçeriğinizin stilini özelleştirin. Yerel reklamlarınızı aynı sayfadaki içeriğe benzeyecek şekilde tasarlarken, reklamlar ve içerik arasında ayrım yapmak için renk, yükseklik veya gölge gibi görsel ipuçları kullanın. Tüm yerel reklamlar, gezinme düğmeleriyle karıştırılmaması için bir reklam özelliği ve bir Reklam Seçenekleri simgesi içermelidir.
Net bir harekete geçirici mesaj gösterin ve kullanıcıların dahil olmasını kolaylaştırın.
Yerel bir reklamın ana öğesini görüntülemek için MediaView kullanın. Bu, hem video hem de görüntü öğelerinin başarıyla görüntülenmesini sağlar.
Reklamlarınızı nasıl entegre etmek istediğinizi düşünün. Yerel reklamlar en iyi, kullanıcılar uygulamanın ana etkinliğiyle meşgul olduklarında değil, ekranda ne olduğunu okumakla ilgilendiklerinde görüntülenir. Yerel reklamları oyun deneyimine entegre etmeye yönelik popüler yaklaşımlar, reklamları bir menüye, açılış ekranına veya uygulama içi satın alma ve yükseltme seçenekleriyle oyun öncesi sunuma yerleştirmeyi içerir.
Kullanıcıları ödüllü reklamlarla oyununuzu oynamaya devam etmeye teşvik edin
Ödüllü reklam nedir? Kullanıcılar, uygulama içinde bir “ödül” karşılığında bir reklamla etkileşime girmeyi seçtiğinde, ödüllü reklam deneyimleri oluşturulur. Oyunu oynamak için harcanan ek süre, normalde yalnızca uygulama içi satın alımlarla kullanılabilen çeşitli destek ve özellik ödüllerini vermek için kullanılabilir. Ödüllü reklamlar ve oynanabilir reklamlar gibi video reklamları ve etkileşimli reklamları görüntüler.

Ödüllü reklamları neden kullanmalısınız?mobil oyunlar 

Ödüllü reklamlar, kullanıcıya reklam deneyiminin kontrolünü verir. Değerli bir ödül karşılığında reklamla etkileşime girip girmemeye kendileri karar verirler. Ödüllü reklamlar, kullanıcı katılımını artırdığı ve geliştiriciler için muazzam bir gelir artışı sağladığı için, bu reklam biçimi oyun endüstrisinde popülaritesini artırıyor. Geçen yıl, ödüllü reklamları kullanan uygulamaların sayısı dört katına çıktı.2 Ödüllü reklamlar, tüm reklam biçimleri arasında en yüksek eBGBM’leri sunarak, reklamverenlerin daha fazla kullanıcı katılımı ve benzersiz performans elde etmelerini sağlar. Ancak gösterim hacmi doğrudan kullanıcı tercih oranlarıyla ilgili olduğundan, ödüllü reklamlar ancak değerli ödülleri doğru zamanda sunarlarsa etkileyici bir performans gösterebilir.

Ödüllü reklamları kullanmak için en iyi uygulamalar:

Kullanıcılarınızın bir ödül için reklamınızla ne zaman ve nerede ilgileneceklerini ve ne miktarda ve türde ödül sunabileceğinizi düşünün. Örneğin, kullanıcılarınız bir oyunda “öldüklerinde”, seviyeye baştan başlamak yerine kaldıkları yerden devam etmek için bir reklam izlemelerini önerin. Veya kullanıcıların aşamalı oyunlarda daha hızlı seviye atlamasına yardımcı olmak için bonus puanlar sunun.
Uygulama içi satın almaları teşvik etmek için ödüllü reklamları kullanın. Bazı geliştiriciler, kullanıcıların normalde IISA aracılığıyla mevcut olan öğeleri kullanmalarına izin vererek başarılı oldular.

Şimdi admob’a üyeliğinizi açarak bu reklam türlerini deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir